Dřevostavby

Publikováno v časopise CHATAŘ a CHALUPÁŘ 2013/1.

Sílící mediální reklama a tlak ekologů na větší využívání obnovitelných zdrojů energie a hmot, požadavky na recyklovatelnost a snaha po snižování nákladů zvyšuje i výrazně používání dřeva. Dřevo jako typická přírodní hmota má řadu výhod.

Obnovitelnost, snadná dostupnost a široká použitelnost. Dnešní výstavba montovaných rodinných domků se neobejde bez dřevěných konstrukcí a dřevěných ukončovacích prvků. Firma Building Plast s. r. o. Chlumec nad Cidlinou, která se specializuje již 20 let na výrobu nátěrových hmot, Vám na dřevo nabízí tyto vysoce kvalitní nátěrové hmoty.

SOKRATES® Lazurit FORTE – TOP produkt – vodou ředitelná slabovrstvá lazura vyrobená na bázi modifikovaného lněného oleje. Má dokonalé penetrační schopnosti, povrch lazury silně odpuzuje vodu a  dvě vrstvy nátěru = konečný nátěr. Je vysoce odolná k působení k působení povětrnostních vlivů, obsahuje  UV filtr a 100% odolná k loupání. Vzhledem k tomu, že je vyrobena na bázi fermeže zasychá pomalu – do druhého dne, kdy lze provést další nátěr. Lazurit FORTE je určen k nátěrům venkovního dřevěného obložení budov, pergol, plotů, chatek, srubů, roubenek a podobně. V interiérech se používá k nátěrům podhledů, obložení stěn, trámů v podkroví a podobně. Povrch nátěrové hmoty odolává usídlení různých dřevokazných hub a brání tak jejich dalšímu pronikání do dřevěného podkladu. Pro dodatečné zvýšení odolnosti, ale zejména k dosažení líbivého a velmi příjemného povrchu, je vhodné základní nátěr Lazuritem FORTE opatřit 1 – 2 vrchními nátěry Lazuritem PLUS.  Splňuje  normu EN 71/ 2013.

SOKRATES® Lazurit PLUS – TOP produkt – je středněvrstvá lazura vyrobená na bázi hybridního alkydu. Má velmi dobré penetrační vlastnosti a vysokou odolnost proti působení vody a UV záření.  Povrch nátěrové hmoty odolává usídlení různých dřevokazných hub a brání tak jejich dalšímu prorůstání do dřevěného podkladu. Aplikuje se ve dvou až třech vrstvách podle stupně namáhání na povětrnost. Jednotlivé nátěry se aplikují po 6 až 8 hodinách. Na smolnatých podkladech jako může být modřín, nebo borovice, je zasychání podstatně prodloužené a mohou být i nevhodné. Pro velmi příjemný sametový povrch se silně vyžívá i na vnitřní obložení budov, dveře, ale i selský nábytek a pod. Pro použití na  hospodské stoly je přetíratelný Sokratesem Tango nebo  Movipur. Pro exteriér ideální aplikace: 1x Lazurit FORTE a 2x Lazurit PLUS. Splňuje normu EN 71/2013 

SOKRATES® SILNOVRSTVÁ akrylátová lazura je určena k povrchové úpravě zejména oken a vchodových dveří. TOP produkt, který poskytuje zcela dokonalé povrchy s vysokou životností. Používá se zejména na okna a vchodové dveře. Ideální kombinace pro venkovní použití u zahradního nábytku, obložení budov apod. je provést první penetrační nátěr Lazuritem FORTE a po řádném zaschnutí druhý den silnovrstvou lazurou např. stříkáním. Nátěry Lazuritem FORTE provádějte vždy štětcem. Z důvodů vetření lazury do podkladu a možnost stahování přebytečné nevsáklé lazury.

SOKRATES® Ochranná olejová lazura – TOP produkt – venkovní použití, rozpouštědlový systém. Produkce Clou Germany.

Pro interiéry nabízí SOKRATES – parketové laky řady Tango – 100% polyuretan a řady Movipur. K nátěrům nábytku, obkladů a hraček laky – Aquafin plus, Aquafin plus profi a S 119. Dále email Brisk – akryl PU. Všechny produkty plní normy EN 71/2013, Vyhl. MZ ČR 84 a 86/ 2001/ Sb. Hračky pro děti mladší 3 let.