Nátěry na dřevo SOKRATES - odolné a elegantní

Firma Building Plast spol. s r. o. vyrábí nátěrové hmoty pod obchodní značkou SOKRATES. Již před 20 lety se specializovala na výrobu vodou ředitelných nátěrových hmot na dřevo pro venkovní i vnitřní prostředí. Za tu dobu uvedla na trh mnoho produktů, které si oblíbili zákazníci jak z řad běžných spotřebitelů, tak z oblasti průmyslového použití. Během svého dlouholetého působení v oboru nátěrových hmot získala firma cenné zkušenosti, které promítla do všech svých produktů s cílem zvýšit kvalitu za příznivou cenu.

K tomu, aby firma udržela srovnatelnou kvalitu se špičkovými zahraničními produkty zejména v průmyslu, navázala těsnou technologickou spolupráci s německým výrobcem barev. Nové technologické postupy a nové suroviny umožnily skokové navýšení kvality. Řada produktů dnes představuje skutečnou špičku v nátěrových hmotách na našem trhu. V interiérových nátěrových hmotách dnes firma uspokojuje poptávku většiny zákazníků.

Vybírat můžete z širokého sortimentu

Na parkety, palubky a chalupářské podlahy doporučujeme výrobky z řady TANGO na bázi 100% polyuretanů, která zahrnuje základní parketový jak TANGO primer, TANGO plus nebo TANGO sport, který je určen především pro sportovní areály, schodiště a podobně. Laky se vyznačují mimořádným nárůstem tvrdosti, dosahující minimálně 55% tvrdosti skla, mimořádnou odolností vůči oděru a podpatkům. Snesou bez újmy působení páry horké 80 °C po dobu 30 minut. Odolnost vůči vodě je po vyzrání prakticky stoprocentní.

Parkety, palubky a korek dokonale ošetříte špičkovým akryl-polyuretanovým lakem MOVIpur BRILANT. Vyznačuje se mimořádným nárůstem tvrdosti, dosahující minimálně 55% tvrdosti skla, a tím i prakticky naprostou odolností vůči vodě. Je také mimořádně odolný proti oděru. Jako základní nátěr se používá Tango primer nebo lak naředěný vodou. Laky obsahují UV filtr, lze je tónovat a používat i k povrchové úpravě nábytku včetně pracovních desek stolů a vnitřního obložení stěn. Laky vytvářejí příjemný sametový povrch. Dodávají se standardně jako lesklé, polomatné, matné a s hlubokým matem. Povrchy jsou dokonale čiré. Aplikují se válečkem, štětcem nebo stříkáním. Splňují normu protiskluznosti za sucha i za mokra a také Vyhlášku MZ č. 84 a č. 86 – předměty pro děti mladší tří let.

K povrchové úpravě obložení stěn, stropů, ale i nábytku a hraček doporučujeme použít cenově výhodný akryl-polyuretanový lak Aquafin Plus. Lak obsahuje UV filtr a je dokonale čirý. Dodává se jako lesklý, polomatný a matný s možností tónování. Vytváří velmi příjemné sametové povrchy. Aplikuje se štětcem nebo stříkáním. Jako základ slouží naředěný vlastní lak. Výrobek splňuje ČSN EN 71/2014 odd. 3 a 6, hračky pro děti mladší tří let.

Z laků pro průmyslové využití (na objednávku i pro hobby) nabízíme špičkový produkt Aquafin plus profi v systému se základním brusným lakem, který je určen do extrémních podmínek. Brusný základní lak je brousitelný do 45 minut od aplikace s možností manipulace do 60 minut, další nátěr lze nanášet do 2 až 3 hodin. Nátěr vytváří dokonalé povrchy – lesk, pololesk, polomat, mat a hluboký mat. Díky tvrdosti nad 50 % dokonale odolává působení vody a po dobu 30 minut i 80 °C horké páry. Aplikuje se stříkáním a štětcem. Podle ČSN EN 71/2014 odd. 3 a 6 ho lze použít na hračky pro děti do 3 let.

Z krycích barev doporučujeme špičkový produkt email BRISK, který je určen pro průmyslové využití (na objednávku i pro hobby). Výborně snáší extrémní podmínky – zasychání, oděr, tvrdost a stohovatelnost. Systém Brisk obsahuje BRISK primer – provedení 1K a 2K – nebo primer Brisk izolační. Podle ČSN EN71/2014 odd. 3 a 6 je vhodný i na hračky pro děti do 3 let.

Z barev pro hobby použití je oblíben a hojně využíván Sokrates Colour, podle ČSN EN 71/2014 odd. 3 a 6 vhodný na hračky pro děti do 3 let.

Barva na radiátory s názvem pro RADIÁTOR je nejprodávanějším produktem na otopná tělesa (splňuje ČSN EN 71/2014).

Oleje, vosky a olejovosky na podlahy a nábytek – včetně včelího vosku a antibakteriálního oleje – si lze vybrat z široké nabídky kvalitních produktů vyrobených v Německu.