Od podlahy po strop s ­nátěry SOKRATES

Publikováno v časopise PRAKTIK 2014/10.

Firma Building Plast spol. s r. o. vyrábí nátěrové hmoty pod obchodní značkou SOKRATES. Již před 20 lety se specializovala na výrobu vodou ředitelných nátěrových hmot na dřevo pro venkovní i vnitřní prostředí. Za tu dobu uvedla na trh mnoho produktů, které si oblíbili zákazníci jak z řad běžných spotřebitelů, tak z oblasti průmyslového použití. Během svého dlouholetého působení v oboru nátěrových hmot získala firma cenné zkušenosti, které promítla do všech svých produktů s cílem zvýšit kvalitu za příznivou cenu.

K tomu, aby firma udržela srovnatelnou kvalitu se špičkovými zahraničními produkty zejména v průmyslu, navázala těsnou technologickou spolupráci s německým výrobcem barev. Nové technologické postupy a nové suroviny umožnily skokové navýšení kvality. Řada produktů dnes představuje skutečnou špičku v nátěrových hmotách na našem trhu. V interiérových nátěrových hmotách dnes firma uspokojuje poptávku většiny zákazníků.

Nátěry pro interiér

V současné době firma nabízí širokou paletu vynikajících výrobků, s nimiž lze v domě či v bytě natřít vše od podlahy přes radiátory a obklady stěn až po strop. V interiérových nátěrových hmotách tak uspokojuje poptávku většiny zákazníků.

Parkety, palubky a chalupářské podlahy

Z řady TANGO na bázi 100% polyuretanů se k ošetření podlah nabízí základní parketový lak TANGO primer, TANGO plus nebo TANGO sport, který je určen především pro sportovní areály, schodiště a podobně. Laky se vyznačují mimořádným nárůstem tvrdosti (dosahuje nejméně 55% tvrdosti skla), mimořádnou odolností vůči oděru a podpažníkům a odolností vůči působení 80 °C horké páry po dobu 30 minut. Jejich odolnost vůči vodě je po vyzrání nátěru prakticky absolutní.

Parkety, palubky a korek

MOVIpur BRILANT je špičkový akryl-polyuretanový lak s extrémním nárůstem tvrdosti (dosahuje minimálně 50% tvrdosti skla), s prakticky absolutní odolností vůči vodě a s mimořádnou odolností proti oděru. Jako základ se používá Tango primer nebo lak naředěný vodou. Laky obsahují UV fi ltr a lze je tónovat a použít i k povrchové úpravě nábytku včetně pracovních desek stolů a vnitřního obložení stěn. Laky vytvářejí příjemný sametový povrch. Dodávají se standardně jako lesklé, polomatné, matné a s hlubokým matem. Povrchy jsou dokonale čiré. Laky se aplikují válečkem, štětcem nebo stříkáním. Splňují normu protiskluznosti za sucha i za mokra a také vyhlášku MZ č. 84 a č. 86 – předměty pro děti mladší 3 let.

Obložení stěn a stropů, nábytek...

Na povrchovou úpravu obložení stěn a stropů, ale i nábytku a hraček doporučujeme použít cenově výhodný akryl-polyuretanový lak Aquafin plus. Lak obsahuje UV filtr a je dokonale čirý. Dodává se jako lesklý, polomatný a matný s možností tónování. Vytváří velmi příjemné sametové povrchy. Aplikuje se štětcem nebo stříkáním. Jako základ slouží naředěný vlastní lak. Splňuje ČSN EN 71/2014 odd. 3 a 6, hračky pro děti mladší 3 let.

Průmyslové použití a hobby

  • Z laků pro průmyslové využití (na objednávku i HOBBY) nabízíme zcela špičkový produkt Aquafin plus profi v systému se základním brusným lakem, který disponuje mimořádnými vlastnostmi. Brusný základní lak je brousitelný do 45 minut od aplikace, s možností manipulace do 60 minut. Další nátěr Aquafi n plus profi lze aplikovat do 2 až 3 hodin. Vytváří dokonalé povrchy, lesk, pololesk, polomat, mat a hluboký mat. Dosahuje minimálně 50% tvrdosti skla, dokonale odolává vodě a 80 °C horké páře po dobu 30 minut. Aplikuje se stříkáním nebo štětcem. Splňuje ČSN EN 71/2014 odd. 3 a 6, hračky pro děti do 3 let.
  • Z krycích barev nabízíme email BRISK akryl-polyuretan se špičkovými vlastnostmi pro průmyslové využití (HOBBY na objednávku). Má mimořádné vlastnosti, jako je rychlost zasychání, odolnost vůči oděru, tvrdost a stohovatelnost. Systém Brisk obsahuje BRISK primer – provedení 1K a 2K nebo primer Brisk izolační. Splňuje ČSN EN71/2014 odd. 3 a 6, dětské hračky do 3 let.
  • Pro hobby použití je vhodný Sokrates Colour, splňuje ČSN EN 71/2014 odd. 3 a 6, dětské hračky do 3 let
  • Nejprodávanějším produktem na radiátory je vynikající nátěr pro RADIÁTOR, splňuje ČSN EN 71/2014.
  • Pro ošetření podlah a nábytku značka SOKRATES nabízí široký výběr olejů a olejovosků včetně včelího vosku a antibakteriálního oleje. Zemí původu olejů a olejovosků je Německo.