SOKRATES „válí“ nejen na parketách

Publikováno v časopise PRAKTIK 2014/6.

Firma Building Plast spol. s r. o., která vyrábí nátěrové hmoty pod obchodní značkou SOKRATES, se již před dvaceti lety specializovala na výrobu vodou ředitelných nátěrových hmot na dřevo pro venkovní a vnitřní prostředí. Za tu dobu uvedla na trh mnoho produktů, které si oblíbili zákazníci jak z řad běžných spotřebitelů, tak z oblasti profesionálního použití. Firma během let získala cenné zkušenosti, které promítá do všech svých produktů s cílem zvýšit kvalitu za příznivou cenu.

Aby firma udržela srovnatelnou kvalitu se špičkovými zahraničními produkty, zejména v průmyslu, navázala těsnou technologickou spolupráci s německým výrobcem barev. Nové technologické postupy a přístup k novým surovinám umožnil skokové zvýšení kvality. Řada produktů dnes představuje skutečnou špičku v nátěrových hmotách na našem trhu.

V sortimentu interiérových nátěrových hmot dnes firma uspokojuje poptávku většiny zákazníků:

  • Na parkety, palubky a chalupářské podlahy se nabízí řada TANGO na bázi 100% polyuretanů. Skládá se ze základního parketového laku TANGO primer, TANGO plus a TANGO sport, který je určen především pro sportovní areály, schodiště a podobně. Laky se vyznačují extrémní nárůstem tvrdosti, rovnající se minimálně 55 % tvrdosti skla, a tím dosahují vysoké odolností vůči oděru a podpatkům. Nepoškodí je ani působení 80 °C horké páry po dobu 30 minut. Po vyzrání je odolnost nátěru vůči vodě prakticky absolutní.
  • Parkety, palubky a korek výborně ochrání špičkový akryl-polyuretanový lak MOVIpur BRILANT. Vyznačuje se extrémní tvrdostí, dosahující minimálně 50 % tvrdosti skla, extrémní odolností vůči oděru a prakticky absolutní odolností proti vodě. Jako základní nátěr se používá Tango primer nebo lak naředěný vodou. Laky obsahují UV filtr a lze je tónovat a použít i k povrchové úpravě nábytku včetně pracovních desek stolů a vnitřního obložení stěn. Po zaschnutí vytvoří příjemný sametový povrch. Dodávají se standardně jako lesklé, polomatné, matné a s hlubokým matem. Povrchy jsou dokonale čiré. Aplikují se válečkem, štětcem nebo stříkáním. Splňují normu protiskluznosti za sucha i za mokra. Splňují ČSN EN 71/2014, předměty pro děti do 3 let.
  • K povrchové úpravě obložení stěn, stropů, ale i nábytku a hraček doporučujeme použít cenově výhodný akryl-polyuretanový lak Aquafin plus. Lak obsahuje UV filtr a je dokonale čirý. Dodává se jako lesklý, polomatný a matný s možností tónování. Vytváří velmi příjemné sametové povrchy. Aplikuje se štětcem nebo stříkáním. Naředěný lak slouží jako základní nátěr. Lak splňuje ČSN EN 71/2014 odd. 3 a 6, hračky pro děti do 3 let.
  • Z laků pro průmyslové využití (na objednávku i HOBBY) nabízíme špičkový produkt Aquafin plus profi v systému se základním brusným lakem, jehož vlastnosti umožňují využití v extrémních podmínkách. Brusný základní lak je brousitelný do 45 minut po aplikaci. Aquafin plus profi se nanáší do 60 minut, další nátěr do 2 až 3 hodin. Po zaschnutí vytvoří dokonalý povrch. Standardně se dodává jako lesk, pololesk, polomat, mat a hluboký mat. Nátěry dosahují více než 50 % tvrdosti skla, jsou dokonale odolné vůči vodě a beze změn odolávají působení páry horké 80 °C po dobu 30 minut. Aplikují se stříkáním a štětcem. Splňují ČSN EN 71/2014 odd. 3 a 6, hračky pro děti do 3 let.
  • Z krycích barev pro průmyslové využití (pro HOBBY na objednávku) se nabízí špičkový produkt email BRISK – akryl-polyuretan. Stejně jako předchozí laky se vyznačuje vynikajícími vlastnosti, jako je rychlost zasychání, tvrdost, odolnost vůči oděru a stohovatelnost. Systém Brisk obsahuje BRISK primer, provedení 1K a 2K , nebo primer Brisk izolační. Odpovídá ČSN EN71/2014 odd. 3 a 6, hračky pro děti do 3 let.
  • Pro hobby použití je vhodný Sokrates Colour, který splňuje ČSN EN 71/2014 odd. 3 a 6, hračky pro děti do 3 let
  • Na radiátory se nabízí nátěr pro RADIÁTOR, který patří k nejprodávanějším produktům na radiátory. Splňuje ČSN EN 71/2014.
  • Oleje a olejovosky na údržbu podlah a nábytku, a to včetně včelího vosku a antibakteriálního oleje, si lze vybírat z široké nabídky produktů. Oleje a olejovosky jsou německé výroby.