Zahradní nábytek a jeho ošetřování 

Publikováno v časopise Roubenky 7.5.2014.

U zahradního nábytku voda zatéká do každé mezery a u nezastřešené expozice následuje rozmáčení konstrukce a poškození nátěru. To má vliv na výběr vhodné nátěrové hmoty a způsob provedení nátěru.

Zásady správné aplikace a výběru vhodné nátěrové hmoty

Všechny díly nábytku dokonale povrchově ošetříme a teprve potom sestavíme. Nábytek, který je trvale zastřešen, nebo pravidelně před deštěm ukládán, je ideální ošetřit vhodným tvrdým olejem na dřevo. Poskytne vám dokonale příjemný povrch. Musíte ale počítat s tím, že oleje mají nejnižší životnost. Nábytek ošetřený olejem přetíráme 1x ročně až 1x za dva roky. Povrch bude stále dokonalý. Pokud ale bude dřevěný nábytek ošetřený olejem přes sezonu na volné ploše, počítejte s obnovou 2x za sezonu. Nesmíte nechat dřevo zešednout!

Značka Sokrates vám na olejovou povrchovou úpravu nabízí za velmi výhodnou cenu SOKRATES tvrdý olej. Aplikují se 2 nátěry. Nábytek, který je celoročně nebo celosezónně na volné ploše, je vhodné opatřit trvalejším nátěrem. Zde vám Sokrates nabízí velmi osvědčené produkty. LazuritPLUS – středněvrstvá lazura na bázi hybridního oleje. Provádí se 2 až 3 nátěry. Lazurit chrání dřevo před dřevokaznými houbami a současně poskytuje velmi příjemný povrch. Na plochy s omezenou savostí, fládry, které se mohou navíc odlupčovat, nabízí špičkový produkt na bázi modifikovaného lněného oleje - LazuritFORTE. Pomalu zasychá, ale s extrémní penetrační schopností dokonale přilepí fládr a chrání dřevo před dřevokaznými houbami. Další informace na stránce na stránce www.barvy-sokrates.cz